Aktuality

V novembri sme odštartovali výskumný projekt ISKILL

Prognostický ústav CSPV SAV začal implementáciu medzinárodného projektu ISKILL kick-off stretnutím s partnermi 10.11.2021. Projekt je finančne podporený Európskou komisiou v rámci schémy „Employment and Social Innovation - EaSI“.
Projekt ISKILL skúma ako môže sociálny dialóg a pracovnoprávne vzťahy napomôcť k zlepšeniu podmienok pre vzdelávanie dospelých v EÚ.
PÚ CSPV SAV realizuje projekt ISKILL v spolupráci so šiestimi medzinárodnými partnermi, a vedie ho Centre for European Policy Studies (CEPS) v Belgicku. Výskumný tím CSPV SAV – Ivana Studená (projektová vedúca), Lucia Mýtna Kureková, Miroslav Štefánik a Denisa Fedáková - bude s partnermi spolupracovať na príprave analytického rámca, komparatívnej kvantitatívnej analýze a zastreší prípadovú štúdiu o Slovensku.

01.12.2021 / Projekty

Koronavírus a automobilový priemysel

V článku Deutsche Welle (DW) s názvom „Coronavirus: Central Europe's focus on cars backfires“ viackrát citujú odpovede našej kolegyne Lucie Mýtnej Kurekovej z Prognostického ústavu Centra spoločenských a psychologických vied SAV, ktoré poskytla autorovi článku v rozhovore súvisiacom s jej predošlým vedeckým výskumom. Celý článok v DW je zameraný  na opis dôsledkov pandémie COVID-19 na automobilový priemysel v krajinách strednej Európy s dôrazom na Českú republiku a Slovensko.

25.11.2021 / V médiách

Formálne vzdelávanie dospelých na Slovensku

V aktuálnom Komentári 2021/16, ktorý vydáva Inštitút finančnej politiky (IFP) bol uverejnený komentár Ivany Studenej z Prognostického ústavu Centra spoločenských a psychologických vied SAV, ktorý pripravila v spolupráci s  Ľubou Habodászovou  z IFP.
Autorky v komentári s názvom "Marečku, podejte mi pero! Formálne vzdelávanie dospelých na Slovensku" analyzujú  ako vyzerá formálne vzdelávanie dospelých na Slovensku a čo v ňom treba zlepšiť.

10.11.2021 / V médiách

Ocenenie ESET Science Award za najlepšiu esej vyhral Roman Burič zo SAV

V rámci podujatia ESET Science Award sa okrem hlavných kategórií uskutočnila aj súťaž o najlepšiu esej na tému "Je veda riešením všetkých výziev ľudstva?". Víťaza vyberal sám laureát Nobelovej ceny a predseda komisie ESET Science Award - Kip Thorne. Ocenenie za najlepšiu esej si odniesol Roman Burič, ktorý pôsobí ako doktorand na Ústave experimentálnej psychológie SAV.

19.10.2021 / Oznam

Riaditeľka CSPV D. Fedáková hostkou Vedeckého podcastu SAV

V najnovšej epizóde Vedeckého podcastu SAV sa spoločne rozprávali dve kolegyne zo Spoločenskovedného ústavu CSPV SAV v Košiciach - nová členka moderátorského tímu Klara Kohoutová a hostka Denisa Fedáková, ktorá je nielen vedeckou pracovníčkou ústavu, ale aj riaditeľkou Centra spoločenských a psychologických vied SAV.

18.10.2021 / V médiách

Staršie aktuality »

Aktuality

Pripravujeme...

Kontakt

 • Centrum spoločenských
  a psychologických vied SAV

  Šancová 56
  811 05 Bratislava
  Slovenská republika

  IČO: 00596795
  DIČ: 2021299467

 • Sekretariát: +421 (2) 524 950 62